Oodle: Google Dla Klasyfikacji

Oodle: Google Dla Klasyfikacji

OODLE: Google dla klasyfikacji

Nazywamy go wyszukiwarką dla klasyfikacji. Począwszy od pary oryginalnych ludzi z entuzjazmem, oodle ma na celu stworzenie kompleksowego wyszukiwarki dla klasyfikacji. To prawda: Craigslist, eBay, CareerBuilder, Cars.com, strony prasowe – wszystko.

Obecnie startują (w beta oczywiście) z trzema miastami: Chicago, Dallas i Philadelphia. Ale stosunkowo wkrótce zostaną one wyrzucone na poziomie krajowym. Z wyjątkiem eBay, oodle obecnie nie pobiera żadnych potraw od nikogo. Mam nadzieję, że to zrobią z czasem.

Obecnie przeglądają witryny i indeksują treści klasyfikacji z setek źródeł – od 80 000 do 90 000 list tygodniowo – oczyszczając i de-duping reklamy wzdłuż drogi.

Według dyrektora generalnego Craiga Donato, oodle próbuje rozwiązać problem fragmentowania z lokalnymi klasyfikacjami – żaden pojedynczy gracz nie ma dominującego udziału w listach, a nawet Craigslist. Tworząc wyszukiwarkę dla klasyfikacji, oodle ma na celu dostarczenie konsumentom krytycznej masy, jednego miejsca, aby uzyskać kompleksowe pokrycie list dla danego obszaru.

Witryna pozwala konsumentom, w zależności od kategorii, wyróżniać się ceną i lokalizacją, między innymi odpowiednimi kryteriami. oodle wydaje się być bardzo przydatną witryną, która powinna stać się bardzo popularna wśród konsumentów, ponieważ dodaje nowe miasta. Niezależnie od tego, czy będzie on równie popularny z dostawcami list (np. Craigslist i CareerBuilder) pozostaje widoczne.

“Nie jesteśmy w biznesie listów” – mówi Donato, który widzi oodle prowadzące ruch z powrotem do lokalnych stron gazet, pionowych dodaj za darmo i innych. Donato twierdzi, że oodle nie będzie sprzedawany bezpośrednio reklamodawcom, więc nie widzi żadnego konfliktu z różnymi dostawcami list. (odle zamierza współpracować z stronami trzecimi w celu sprzedaży ulepszonych reklam / lokalizacji na oodle.)

On i ja trochę się nie zgadzamy, czy wszyscy przyjmą oodle. Konsumenci zdecydowanie chcą. A ci, którzy starają się zwiększyć ruch do swoich reklamodawców – w szczególności stron prasowych – będą również zadowoleni (i powinni rozpocząć dostarczanie feedów). Ale potencjalnie oznacza to, że konsumenci idą do oodle, a nie do odpowiednich lokalnych / pionowych źródeł list, które służy.

Innymi słowy, jeśli mogę pójść do oodle i dostać wszystko, czego potrzebuję w jednym miejscu, dlaczego powrócę do HotJobs lub Craigslist lub Chicago Tribune? Te poszczególne dostawcy / witryny będą musiały zaoferować znacznie więcej funkcjonalności, funkcji i innych informacji, aby pozostać możliwymi docelami, jeśli oodle złapie. (I niektórzy z nich już to robią.)

Ale jak wszystko, co się dzieje, pozostaje widoczne.

Do tej pory oodle wydaje się być bardzo przyjazną dla konsumenta dodatkiem do szybko rozwijającego się świata lokalnych klasyfikacji online.

Donato będzie częścią panelu na temat przyszłości klasyfikacji online w dniu 2 Drilling Down on Local.

Greg Sterling jest dyrektorem redakcji The Kelsey Group. Kieruje również programem Interaktywnych Mediów Lokalnych Grupy Kelsey, skupiając się na wyszukiwaniu lokalnym. Greg przyszedł do Kelsey Group z TechTV „Working the Web”, pierwszego krajowego programu telewizyjnego poświęconego e-business i Internetu.


Leave a Reply

Your email address will not be published.